Products

Evde Symphony ile pompalama - temel versiyon

Mum pumping using Symphony

Yeni annelerin dünyasına hoş geldiniz! 

Emzirmeye başlamak size biraz zor geliyorsa – yalnız değilsiniz. Symphony ile pompalama yapmak, bebeğinizi şimdi ve uzun vadede besleyecek kadar süt sağmanıza yardımcı olacaktır.

Başlamak için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz!

Önemli not

Bunun orijinal Symphony Hub’ın temel sürümü olduğunu ve bazı destekleyici modüller ve materyallerin yalnızca İngilizce dilinde sunulabildiğini lütfen unutmayın.


Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki adım adım kılavuzumuzu izleyin!

1. Adım: Doğru meme hunisi boyutunu kullanın
 • Uygun olmayan bir meme hunisi, sağdığınız süt miktarını azaltabilir ve pompalama sırasında ağrıya neden olabilir.
 • Büyük meme, büyük huni boyutu anlamına gelmez: Burada önemli olan faktör meme ucunuzun boyutudur!
 • Meme hunisinin tüneli, meme ucunuzu sıkıca sarmalı ancak meme ucunun tünelin yanlarına sürtmeden ileri ve geri serbestçe hareket edebilmesi için yeterli alan bırakmalıdır.
 • Pompalama sırasında meme ucunun çevresini tünele çok fazla çekmemelidir 

Size en uygun meme hunisi boyutunu nasıl bulabileceğinize dair tüm talimatlar için "İndirmeler" bölümüne bakın.

asset_image

2. Adım: Pompa setinizi monte edin

Setinizi nasıl monte edeceğinizle ilgili videomuzu izleyin (EN)

Ya da setinizi nasıl monte edeceğinizle ilgili QuickCard’ımıza bakın

3. Adım: Doğru pompalama programını bulun
 • Symphony, size en iyi desteği vermek için araştırmalara dayalı iki program sunmaktadır: INITIATE ve MAINTAIN. Her zaman doğru programı kullanmanız çok önemlidir!
 • INITIATE , doğumdan hemen sonra size destek vermeyi amaçlamaktadır. Emzirmenin ilk günlerinde yenidoğanın emme ve duraklama ritmini taklit eder.
 • Süt “geldikten sonra” ya da en geç 6. günde  MAINTAIN  programını kullanın. Bu program, sağlıklı bir bebeğin emzirmeye alıştıktan sonraki emme ritmini taklit eder.

asset_image

4. Adım: Symphony’yi doğru programa ayarlayın

Bilmeniz gerekenler

 •  INITIATE programı, duraklamalar dahil olmak üzere 15 dakika çalışacak ve ardından otomatik olarak duracaktır.
 •  MAINTAIN programı iki aşama halinde çalışacaktır: Stimülasyon aşaması yaklaşık 2 dakika sürer ve ardından otomatik olarak sağım aşamasına geçer. Sütünüz daha erken akmaya başlarsa sağım aşamasında manuel olarak da geçebilirsiniz.
  NOT:  MAINTAIN programı otomatik olarak durmaz ve işiniz bittikten sonra programın manuel olarak kapatılması gerekir. Genel olarak her seansta yaklaşık 15 dakika boyunca ikili pompalama yapmanızı öneririz.

asset_image

5. Adım: Maksimum Konforlu Vakumunuzu bulun

İster INITIATE ister MAINTAIN programında pompalama yapıyor olun, en iyi sonuçlara ulaşmak için her zaman Maksimum Konforlu Vakum seviyenizde pompalama yaptığınızdan emin olmalısınız. Vakum ayar düğmesini aşağıda belirtilen şekilde çevirerek konforlu vakumu ayarlayın:

 • Öncelikle, hafif bir rahatsızlık hissedeceğiniz noktaya kadarvakumu yavaşça artırmak için düğmeyi kademe kademe sağa çevirin.
 • Ardından vakumu bir bar düşürmek için – düğmeyi sadece bir çentik sola çevirin! – ve Maksimum Konforlu Vakum ayarınıza ulaşın.

Maximum Comfort Vacuum setting

Adım 6: Bir sonraki kullanım için setinizi temizleyin
Symphony'nize ne kadar süreyle ihtiyacınız olacak?
 • Her emzirme yolculuğu farklı ve kişiye özel bir deneyim olduğu için bu sorunun genel bir cevabı yoktur. Herhangi bir şüpheniz varsa veya tavsiye almanız gerekiyorsa sağlık uzmanınıza danışın.
 • Bilmeniz gereken en önemli şey, ihtiyaç duymanız ve bebeğinizin ihtiyaç duyması halinde Symphony’nin tüm emzirme yolculuğunuz boyunca size eşlik edebileceğidir. 
Pompalamanın 5 altın kuralı
 • Başarılı ve rahat pompalama için her zaman doğru meme hunisi boyutunu kullanın!
 • Her zaman ikili pompalama yapın (aynı anda iki meme). 24 saat içinde 8 kez ikili pompalama yapmanız hem şimdi hem de uzun vadede  daha iyi süt gelmesini sağlar.
 • Her zaman doğru pompalama programı ile pompalama yaptığınızı kontrol edin. Symphony, araştırmalara dayalı iki program sunar: INITIATE ve MAINTAIN.
 • Maksimum Konforlu Vakum ile pompalama yaptığınızdan emin olun.
 • Pompalama asla canınızı yakmamalıdır! Pompalama sırasında herhangi bir ağrı hissederseniz lütfen bölgenizdeki sağlık uzmanına ulaşın.


Daha fazla bilgi edinin: pompalama şu anda neden bu kadar önemli

Memeleriniz hamileliğiniz süresince emzirmeye hazırlanmıştır ancak süt üretmeye başlamak ve tüm emzirme yolculuğunuz boyunca süt akışını sürdürmek için stimülasyon olarak bebeğinizin onları emmesine ihtiyaç duyarlar.´ Memelerinizin bu stimülasyonu alması ve düzenli olarak boşaltılması çok önemlidir.

Dolayısıyla, bebeğiniz (henüz) etkili bir şekilde ememiyorsa Symphony meme pompanız araştırmalara dayalı iki programı kullanarak bebeğinizin doğal emme ritmini taklit eder ve bebeğinizin o çok değerli süt damlalarından hiçbirini kaçırmamasını sağlar.´–

İndirmeler

Related articles

Pumping tips

Choosing your Medela breast shield size

Read more
Pumping tips

How to use a breast pump: 12 top tips

Read more
Pumping tips

Choosing your Medela breast shield size

Read more
Pumping tips

How to use a breast pump: 12 top tips

Read more
Breastfeeding challenges

9 breastfeeding problems in the first month – solved

Read more
Breastfeeding challenges

9 breastfeeding problems in the first month – solved

Read more
Research and literature

Double pumping

Read more
Research and literature

Double pumping

Read more