Products

Hastanede Symphony ile pompalama - temel versiyon

Mum pumping using Symphony

Hayatınıza giren küçük mucize için sizi tebrik ediyoruz! Bu yeni yolculuğa başlamanın biraz göz korkutucu olabileceğini biliyoruz– ama endişelenmeyin, Symphony pompanız size yardımcı olacaktır!´ Onu kullanmak için bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız

Önemli not

Bunun orijinal Symphony Hub’ın temel sürümü olduğunu ve bazı destekleyici modüller ve materyallerin yalnızca İngilizce dilinde sunulabildiğini lütfen unutmayın.

Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki adım adım kılavuzumuzu izleyin!


Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki adım adım kılavuzumuzu izleyin!

1. Adım: Doğru meme hunisi boyutunu kullanın
 • Uygun olmayan bir meme hunisi, sağdığınız süt miktarını azaltabilir ve pompalama sırasında ağrıya neden olabilir.
 • Büyük meme, büyük huni boyutu anlamına gelmez: Burada önemli olan faktör meme ucunuzun boyutudur!
 • Meme hunisinin tüneli, meme ucunuzu sıkıca sarmalı ancak meme ucunun tünelin yanlarına sürtmeden ileri ve geri serbestçe hareket edebilmesi için yeterli alan bırakmalıdır.
 • Pompalama sırasında meme ucunun çevresini tünele çok fazla çekmemelidir 

Size en uygun meme hunisi boyutunu nasıl bulabileceğinize dair tüm talimatlar için "İndirmeler" bölümüne bakın (yalnızca İngilizce ve Fransızca).

asset_image

2. Adım: Pompa setinizi monte edin >

Disposable pump for single use or fore one-day (24/8 sessions) and Reusable pump set

3. Adım: Doğru pompalama programını bulun

Symphony, size en iyi desteği vermek için araştırmalara dayalı iki program sunmaktadır: INITIATE ve MAINTAIN. Her zaman doğru programı kullanmanız çok önemlidir!

 • INITIATE , doğumdan hemen sonra size destek vermeyi amaçlamaktadır. Emzirmenin ilk günlerinde yenidoğanın emme ve duraklama ritmini taklit eder. 
 • Süt “geldikten sonra” ya da en geç 6. günde  MAINTAIN  programını kullanın. Bu program, sağlıklı bir bebeğin emzirmeye alıştıktan sonraki emme ritmini taklit eder.

asset_image

4. Adım: Symphony’yi doğru programa ayarlayın

Bilmeniz gerekenler

 •  INITIATE programı, duraklamalar dahil olmak üzere 15 dakika çalışacak ve ardından otomatik olarak duracaktır.
 •  MAINTAIN programı iki aşama halinde çalışacaktır: Stimülasyon aşaması yaklaşık 2 dakika sürer ve ardından otomatik olarak sağım aşamasına geçer. Sütünüz daha erken akmaya başlarsa sağım aşamasında manuel olarak da geçebilirsiniz.
  NOT:  MAINTAIN programı otomatik olarak durmaz ve işiniz bittikten sonra programın manuel olarak kapatılması gerekir. Genel olarak her seansta yaklaşık 15 dakika boyunca ikili pompalama yapmanızı öneririz.

asset_image

5. Adım: Maksimum Konforlu Vakumunuzu bulun

İster INITIATE ister MAINTAIN programında pompalama yapıyor olun, en iyi sonuçlara ulaşmak için her zaman Maksimum Konforlu Vakum seviyenizde pompalama yaptığınızdan emin olmalısınız. Vakum ayar düğmesini aşağıda belirtilen şekilde çevirerek konforlu vakumu ayarlayın:

 • Öncelikle, hafif bir rahatsızlık hissedeceğiniz noktaya kadarvakumu yavaşça artırmak için düğmeyi kademe kademe sağa çevirin.
 • Ardından vakumu bir bar düşürmek için – düğmeyi sadece bir çentik sola çevirin! – ve Maksimum Konforlu Vakum ayarınıza ulaşın.

Maximum Comfort Vacuum setting

Adım 6: Bir sonraki kullanım için setinizi temizleyin
 •  Tek kullanımlık setiniz kullanımdan hemen sonra atılmalıdır!
 •  Tek kullanımlık One-day pompa setiniz 24 saat boyunca veya 8 pompalama seansı için kullanıldıktan sonra atılmalıdır. Her kullanımdan sonra seti aşağıdaki talimatlara göre iyice temizleyin.
 •  Yeniden kullanılabilir pompa setiniz hastane personeli tarafından temizlenebilir. Eğer hastane personeli temizlemezse “One-day pompa setinizin temizlenmesi” ile ilgili aşağıdaki videoyu referans olarak kullanarak kendiniz temizleyebilirsiniz. Tüm temizlik talimatları için lütfen Symphony hastane pompanızın kullanım talimatlarına bakın.

One-Day pompa setinizin hastanede temizlenmesi

Ya da One-Day pompa setinizin nasıl temizleneceğine ilişkin QuickCardımızı bulun

Eviniz için kiralık pompa bulun
 • Unutmayın: Eviniz için kiralık bir pompa bulun'

 • Siz ve bebeğiniz eve gittikten sonra süt sağımı için hâlâ yardıma ihtiyaç duyma ihtimaliniz yüksektir .
 • Ya da bebeğiniz henüz (etkili bir şekilde) ememiyor olabilir ve sütünüzün güzelliğinden faydalanabilmesi için pompalamaya devam etmeniz gerekebilir.
 • İyi haber şu ki Symphony kiralanabilir ve emzirme yolculuğunuzun tamamında, hatta daha sonra emzirme sorunları yaşarsanız bile size destek olabilir!

Symphony’nin evde kullanım için nasıl ve nereden kiralanabileceğine dair daha fazla bilgi için sağlık uzmanınıza danışın.

Pompalamanın 5 altın kuralı
 • Başarılı ve rahat pompalama için her zaman doğru meme hunisi boyutunu kullanın!
 • Her zaman ikili pompalama yapın (aynı anda iki meme). 24 saat içinde 8 kez ikili pompalama yapmanız hem şimdi hem de uzun vadede  daha iyi süt gelmesini sağlar.
 • Her zaman doğru pompalama programı ile pompalama yaptığınızı kontrol edin. Symphony, araştırmalara dayalı iki program sunar: INITIATE ve MAINTAIN.
 • Maksimum Konforlu Vakum ile pompalama yaptığınızdan emin olun.
 • Pompalama asla canınızı yakmamalıdır! Pompalama sırasında herhangi bir ağrı hissederseniz lütfen bölgenizdeki sağlık uzmanına ulaşın.


Daha fazla bilgi edinin: pompalama şu anda neden bu kadar önemli

Memeleriniz hamileliğiniz süresince emzirmeye hazırlanmıştır ancak süt üretmeye başlamak ve tüm emzirme yolculuğunuz boyunca süt akışını sürdürmek için stimülasyon olarak bebeğinizin onları emmesine ihtiyaç duyarlar.´ Memelerinizin bu stimülasyonu alması ve düzenli olarak boşaltılması çok önemlidir.

Dolayısıyla, bebeğiniz (henüz) etkili bir şekilde ememiyorsa Symphony meme pompanız araştırmalara dayalı iki programı kullanarak bebeğinizin doğal emme ritmini taklit eder ve bebeğinizin o çok değerli süt damlalarından hiçbirini kaçırmamasını sağlar.´–

Pompalama neden önemlidir
 • Vücudunuz hamileliğiniz süresince emzirmeye hazırlanmıştır, şimdiyse memeleriniz süt üretmeye başlamak için stimülasyon olarak bebeğinizin onları emmesine ihtiyaç duyar.'
 • Bebeğiniz henüz (etkili bir şekilde) ememiyorsa Symphony meme pompanız bebeğinizin doğal emme ritmini taklit ederek destek olur ve bebeğiniz için o çok değerli ilk kolostrum damlalarını sağar.´ 
 • Süt akışınızı en iyi şekilde desteklemek için 24 saat içinde 8-12 kez emzirmeli veya ikili pompalama yapmalı, aralarda 5 saatten fazla boşluk bırakmamalısınız.
İndirmeler

Related articles

Pumping tips

Choosing your Medela breast shield size

Read more
Pumping tips

How to use a breast pump: 12 top tips

Read more
Pumping tips

Choosing your Medela breast shield size

Read more
Pumping tips

How to use a breast pump: 12 top tips

Read more
Breastfeeding challenges

9 breastfeeding problems in the first month – solved

Read more
Breastfeeding challenges

9 breastfeeding problems in the first month – solved

Read more
Research and literature

Double pumping

Read more
Research and literature

Double pumping

Read more